Case study: bezpieczeństwo infrastruktury fizycznej

Diagnoza problemu: szkoły zmagały się z problemem wandalizmu- zdarzały się przypadku, że uczniowie uszkadzali szafki teletechniczne. Dodatkowo po instalacji ​
Infrastruktury światłowodowej konieczne było zwiększenie bezpieczeństwa i uniemożliwienie dostępu do tej infrastruktury osobom nieupoważnionym. ​

Rozwiązanie: wykorzystanie systemu monitoringu bezpieczeństwa infrastruktury teleinformatycznej SmartGuard. Dostawa 218 agregatorów czujników typu SCU-1BT-ETH wyposażonych w czujniki nieautoryzowanego dostępu oraz centralnego serwer zbierania danych IMS-1 w wersji zwirtualizowanej.

Smart Guard

Smart Guard

SmartyGuard to system, który umożliwia monitorowanie infrastruktury krytycznej i obiektów teletechnicznych. Urządzenie pozwala na monitoring zarówno dostępu do obiektów jak i zdarzeń czy paramentów środowiskowych. Co ważne urządzenie działa bez konieczności dostępu do źródła zasilania. Jedyne co jest wymagane to dostęp do sieci światłowodowej. Dostęp do serwera danych pozwala na bieżąco monitorować stan czujników, a w razie potrzeby podjąć szybką reakcję na zaistniałe zdarzenie. 


Zapisz się do newslettera

Cyberbezpieczeństwo 

Z punktu widzenia przedsiębiorstwa ochrona danych krytycznych jest kluczowa dla prawidłowego funkcjonowania. Zabezpieczenie infrastruktury informatycznej przed atakami i utratą danych jest fundamentalnym działaniem, które stanowi podstawę bezpieczeństwa informatycznego.

Wg raportu opublikowanego przez GUS „Społeczeństwo informacyjne w Polsce w 2019 r.” 87,2% polskich firm deklaruje, że stosuje środki bezpieczeństwa ICT. Niestety duża część z nich uważa, że bieżące aktualizacje oprogramowania oraz silne hasło dostępowe wystarcza.
Szyfrowanie danych, dokumentów czy wiadomości wykorzystuje niecałe 37% polskich przedsiębiorców. 

  • Czy dane przechowywane w Twojej firmie są wartościowe?
  • Czy zależy Ci na zabezpieczeniu ich przez utratą lub innymi incydentami bezpieczeństwa?
  • Czy jeśli dojdzie do utraty danych mogą grozić Twojemu przedsiębiorstwu jakieś konsekwencje prawne (np. w związku z RODO)?

Jeżeli na którekolwiek z tych pytań odpowiedź brzmi tak, to najlepszy czas na podjęcie kontaktu z naszym ekspertem. Data Center