Kolejna edycja konferencji FiberPower już za nami! Tegoroczne wydarzenie skierowane było głównie do firm posiadających własną infrastrukturę telekomunikacyjną. Dwa intensywne dni, wiele godzin wykładów i warsztatów, a to wszystko w niezwykle urokliwym otoczeniu mazurskich jezior.

Do współpracy przy konferencji zaprosiliśmy zarówno firmy, z którymi współpracujemy od lat, jak i nowych partnerów. Takie wydarzenia to bardzo dobry sposób na dyskusje o kierunku rozwoju branży.

Wieczór w dniu 27.05 dedykowany był dla firmy Infinera. Uczestnicy poznali możliwości, jakie otwierają się przed nimi po połączeniu się firm Infinera i Coriant.

Pierwszy dzień konferencji rozpoczęliśmy panelem eksperckim: Eugeniusz Gaca (Członek Zarządu KiGEIT, prowadzący), Stefan Kamiński (Prezes Zarządu KiGEIT), Dariusz Kowalczyk-Tomerski (Prezes TP Teltech) oraz Paweł Żytecki (Doradca Zarządu Nexera) podjęli rozmowy na temat perspektyw i barier dla telekomunikacji na najbliższą dekadę. Inspirująca rozmowa przybliżyła nam kierunki rozwoju branży w Polsce i pokazała, jakie przeszkody stoją jeszcze na drodze do cyfrowego jutra. Eksperci zwracali uwagę, że konkurencyjność polskiej gospodarki zależeć będzie od stanu infrastruktury telekomunikacyjnej oraz, że sprawne wdrożenie sieci 5G wymaga dalszych inwestycji w infrastrukturę stacjonarną.

Po panelu z ekspertami cała pozostała część dnia wypełniona była prezentacjami partnerów wydarzenia:

 • „Multivendor service orchestration – nowe podejście do budowy sieci” – Zbigniew Tomczak (Infinera)
 • „Huber+Suhner solutions for 5G RAN Architecture” – Francois Venon (Huber+Suhner)
 • “5G – sieć przyszłości zbudowana na kablach dużej pojemności od Fujikura” (Fujikura)
 • „Jakich usług potrzebuje świat 5G i Smart City?” – Rafał Majcher (FCA)
 • Jak zapewnić bezpieczeństwo danych krytycznych firmy bez opóźniania procesów biznesowych? Rozwiązanie Forcpeoint DLP i Next Generation Fairwall. Alexander Raczyński (Forcepoint)
 • Safety first! Transmisja, monitoring i protekcja – czyli jak zapewnić ciągłość działania mojej sieci? Tomasz Wieczorek i Krzysztof Pyko (FCA)
 • „BIG DATA w rozproszonej sieci dostępowej – solving aggregation and transport scalability challenge” – Krzysztof Ławecki Infinera oraz Krzysztof Kawecki FCA
 • “Need for Speed” Structured Cabling Solutions for 400G Optics – Kristijan Pejakovic (Huber+Suhner)

Wykłady cieszyły się dużą popularnością, do samego końca frekwencja była na bardzo wysokim poziomie. Zainteresowanie uczestników potwierdza także fakt, że wieczorem, podczas widokowego rejsu po jeziorze Tałty cały czas słychać było branżowe wymiany zdań. Merytoryczne rozmowy, niezwykle ciekawe tematy i godziny spędzone na dyskusjach to to, co w konferencjach lubimy najbardziej. Z jednej strony możemy wtedy podzielić się naszą wiedzą i naszymi pomysłami, z drugiej zaś możemy wysłuchać potrzeb Klientów i wspólnie wypracować rozwiązania problemów. To właśnie te rozmowy powodują, że jeszcze lepiej możemy dopasowywać naszą ofertę produktową i usługową do potrzeb rynku.

Drugi dzień konferencji to warsztaty praktyczne. W tym roku uczestniczyć można było w zajęciach:

 • INFINERA: Transcend – multivendor service orchestration oraz HDEA i autolambda – next generation access
 • FORCEPOINT: SD-WAN w oparciu o Forcepoint Next Generation Firewall
 • FUJIKURA: SWR oraz WTC od Fujikura – łatwość dostępu, szybkość instalacji, precyzja wykonania

Warsztaty w drugim dniu konferencji to zawsze bardzo duża dawka informacji, praktycznych umiejętności, które przekazane w przystępny i zrozumiały sposób są bardzo cenną wiedzą.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a także partnerom wydarzenia i już z tego miejsca zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!

Wszystkich z Państwa, którzy są zainteresowani otrzymaniem materiałów z konferencji zapraszamy do wypełnienia ANKIETY.