Diagnoza problemu
Modernizacja istniejącego węzła kolokacyjnego była mocno utrudniona ze względu na duże rozproszenie kabli światłowodowych i brak przyjętego standardu ich montażu. Obsługa wykonywanych połączeń była skomplikowana i wymagała dodatkowego czasu pracy ekip technicznych. Ponadto, w obiekcie nie były wyznaczone dedykowane trasy światłowodowe, a zastosowane przestarzałe produkty nie spełniały wymagań stawianych obecnie węzłom kolokacyjnym. Ze względu na niewystarczające zasoby wolnych włókien światłowodowych niemożliwy był dalszy rozwój oferty zarówno dla obecnych, jak i dla nowych klientów.
Dalsze kroki
indywidualne podejście do każdego klienta
Cel
Rozwiązanie
Wynik
Cel do osiągnięcia
Dyrektor ds. Eksploatacji szukał optymalnych możliwości przeprowadzenia modernizacji istniejącego węzła, tak aby spełniał wymagania infrastruktury pasywnej nowoczesnej sieci światłowodowej.
Wybór optymalnego rozwiązania
Zaproponowany system stojaków ODF – LiSA NGR, pozwolił na zmniejszenie ilości punktów zakończeniowych kabli liniowych, poprawiając organizację torów światłowodowych. Ilość zasobów światłowodowych została zwiększona, a wykonywanie połączeń i pomiarów przez grupy techniczne stało się znacznie łatwiejsze.
Mierniki sukcesu
Zastosowane rozwiązanie pozwoliło na odzyskanie aż 81% powierzchni obiektu, a zasoby światłowodowe możliwe do wykorzystania wzrosły o 75%. Od momentu wdrożenia rozwiązania czas wykonania dodatkowego podłączenia wraz z wykonaniem niezbędnych pomiarów skrócił się o 50%.