O kablach ribbonowych mówi się od lat. Do tej pory jednak ich wykorzystanie było mocno utrudnione ze względu na konstrukcję (wypełnienie żelowe), a także brak odpowiedniego sprzętu. Współczesna wiedza technologiczna pozwoliła jednak stworzyć kabel ribbonowy wraz z osprzętem, który jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania właścicieli infrastruktury telekomunikacyjnej, a przy tym pozwala na łatwą i szybką instalację i naprawę.

Co innowacyjnego pojawiło się w kablu typu ribbon SWR?

  • Sucha konstrukcja kabla- brak żelowego wypełnienia w nośnikach włókien. Pozwala to znacząco skrócić czas przygotowania kabla, a dzięki zastosowaniu specjalnej warstwy zabezpieczającej przed wnikaniem wody włókna są odpowiednio chronione;

 

  • Konstrukcja wielowłóknowa, w taśmach po 12J. Samo zastosowanie taśm jest typowe dla kabli ribbonowych, jednak to wykorzystanie sposobu Spider Web Ribbon jest nowością na rynku;

  • Dodatkowo powstała spawarka światłowodowa, która pozwala na jednoczesne spawanie 12 włókien.

Wprowadzone zmiany i usprawnienia, sprawiły, że zastosowanie kabla typu ribbon SWR pozwala na redukcję czasu przygotowania kabla nawet o 70% (w stosunku do kabla w luźnje tubie)!
Przy porównaniu kabla z 432 włóknami całkowity czas przygotowania i spawania może zostać zminimalizowany z około 40 do nawet 8 godzin!
Mamy na koncie już pierwsze, pionierskie wdrożenie tego typu kabla w Polsce. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

⇒ Pobierz kartę katalogową kabla światłowodowego kanałowego typu ribbon SWR®

 

 


Więcej informacji:

Dariusz Sas
Presales
email: d.sas@fca.com.pl
tel: 698 699 783