Kalendarz eventów branżowych zapełnia się w okresie, kiedy statystycznie można liczyć na największą frekwencję uczestników. Większość wydarzeń organizowana jest wiosną (marzec-maj) oraz jesienią (wrzesień-listopad). Chcąc uczestniczyć w najważniejszych targach i konferencjach dla różnych segmentów rynku, z którymi współpracujemy, musimy liczyć się z mocno intensywnymi wyjazdowo okresami. Tylko w październiku wzięliśmy udział w 6 wydarzeniach, w tym aż w 3 byliśmy aktywnymi wystawcami!

Początek miesiąca: Konferencja PIKE. Spotkanie odbywa się dwa razy w roku: edycja wiosenna jest krajowa, edycja jesienna to konferencja i targi międzynarodowe. W tym roku przypadało także 30-lecie telewizji kablowej w Polsce. Taka rocznica to idealna okazja do podsumowań i analiz przeszłości, ale także prognozowania i przygotowywania się na przyszłość w branży. Co więc może się zmienić? Zaprezentowaliśmy rozwiązanie, które może znacząco wpłynąć na poprawę jakości świadczonych usług, w miejscach, gdzie do tej pory podłączenie światłowodu do mieszkania było niemożliwe lub nieopłacalne. Rozwiązanie MoCA 2.5 firmy InCoax to technologia pozwalająca na realizację usług szerokopasmowych 1Gbit/s per abonent przy zastosowaniu istniejącego okablowania koncentrycznego. Brzmi interesująco, prawda? Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które chciałby wiedzieć więcej!

W tym samym czasie co konferencja PIKE czekało na nas jeszcze jedno wyzwanie. Rok temu jako uczestnicy, w tym roku już jako wystawcy, pojechaliśmy do Dubaju na GITEX, międzynarodowe targi technologiczne, największe w rejonie Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Afryki Południowej. To wyjątkowe wydarzenie, które z jednej strony jest okazją do przedstawienia nowinek technologicznych, które w najbliższym czasie pojawią się w branży, z drugiej zaś prezentacja producentów i ich rozwiązań z zakresu szeroko pojętej technologii i telekomunikacji. Jako firma posiadająca własne laboratorium światłowodowe chcieliśmy zaprezentować produkty pasywne i aktywne marki FCA, a także nasze nowe, innowacyjne rozwiązanie z zakresu bezpieczeństwa sieci. Gitex to tydzień pełen innowacji i merytorycznych rozmów. Mieliśmy szanse zestawić potrzeby i oczekiwania klientów na naszym rodzimym rynku i te pojawiające się na rynku ZEA. Odmienne kultury, warunki atmosferyczne i oczekiwania klienta końcowego sprawiają, że oba te rynki mierzą się z zupełnie innymi problemami. Jednak dzięki własnej produkcji możemy idealnie dopasować produkt pod oczekiwania i przygotować go tak, aby idealnie odpowiadał na pojawiające się potrzeby.

Końcówka października to znacznie bliższy wyjazd. W terminie 28-30.10 byliśmy złotym partnerem iNET Meeting. Regularne spotkania małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych tym razem odbyło się w Zakopanym.  Co tym razem zaprezentowaliśmy? Pokazaliśmy uczestnikom w jaki sposób możemy razem współpracować przy projektach WiFi4EU oraz Internet dla każdego. Oba te projekty nieznacznie różnią się od siebie, ale oba dają szansę na owocną współprace między gminą, lokalnym operatorem, a firmą FCA.

Więcej o projekcie Internet dla Każdego: http://www.fca.com.pl/internet-dla-kazdego/

Więcej o projekcie Wifi4EU: http://www.fca.com.pl/wifi4eu/

A już w kolejnej edycji FiberExpress opowiemy o tym, czym zaskoczyliśmy uczestników listopadowych konferencji i targów.