Cyberbezpieczeństwo, temat, który poruszany jest na każdej konferencji i na każdych targach branżowych. Temat, który dotyczy dużej części przedsiębiorstw, a który przez wiele z nich wciąż traktowany jest z niewystarczającą uwagą. Świadomość zagrożeń jednak wzrasta, dane jakie są przechowywane bardzo często stanowią znaczącą wartość know-how danego przedsiębiorstwa. Czasem jedno małe wydarzenie lub zbieg okoliczności może spowodować, że cała ciężka praca pracownika lub całej grupy pracowników, a nawet całego przedsiębiorstwa może zostać utracona.

Brzmi groźnie prawda? Całe szczęście ten czarny scenariusz nie musi się ziścić.

W czasach RODO zdanie „dane z naszej bazy wyciekły” budzi więcej strachu niż niejedne dreszczowiec. Czy tak musi być? Czy musimy obawiać się o ataki zewnętrzne i wewnętrzne incydenty? Czy codzienne, funkcjonowanie przedsiębiorstwa może być narażone na przerwanie ciągłości pracy w związku z niedopilnowaniem kwestii bezpieczeństwa?

Oczywiście nie!

Wiemy to my, wiedzą to specjaliści marki Forcepoint, ale także uczestnicy pierwszego śniadania biznesowego zorganizowanego 6 września w Warszawie.

Porozmawialiśmy o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo danych bez ograniczania swobody pracy i komunikacji pracowników, a także o zapewnieniu dostępu do internetu i przesyłania danych w oparciu o firewalle i SD WAN. Oba te zagadnienia spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników i zrodziły wiele pytań i wątpliwości, które pomogliśmy rozwiać.

Jeśli ktoś zapyta nas, czy takie spotkania są potrzebne, bez wahania odpowiemy, że tak! Pozyskaliśmy wiedzę i chcemy się nią dzielić. Dlatego już niebawem kolejna edycja Śniadania Biznesowego z FCA! Zachęcamy do śledzenia naszych social mediów, tam wkrótce więcej informacji na ten temat!