FCA posiada wieloletnie doświadczenie w instalacji i uruchomianiu światłowodowych sieci DWDM. Sekcja instalacyjno-serwisowa składa się wykwalifikowanych inżynierów posiadających duże doświadczenie w instalowaniu, uruchamianiu oraz testowaniu nowoczesnych systemów DWDM w oparciu o technologię ROADM. Zespół ma na swoim koncie wielokrotne wdrożenia systemów z transmisją 100G dla operatorów ogólnopolskich, telewizji kablowych, przedsiębiorstw energetycznych oraz operatorów sieci regionalnych. Sekcja instalacyjno-serwisowa na swoim wyposażeniu posiada analizator widma oraz testery ruchu dla sygnałów od 100M do 100G jak również testery pasywnej infrastruktury światłowodowej takie jak reflektometr czy zestawy mierników mocy i źródeł optycznych.

Swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami inżynierowie FCA udzielą wsparcia w przypadku konieczność budowy nowego systemu DWDM, rekonfiguracja albo relokacja istniejącego sprzętu w zakresie od przygotowania projektu wykonawczego, poprzez adaptacje infrastruktury aż po montaże i uruchomienie urządzeń DWDM wraz z testami jakościowymi.

Dodatkowo dla swoich klientów FCA świadczy usługi serwisowe w postaci zdalnego wsparcia technicznego w zakresie wdrażanych technologii.