Pasywny system zwielokrotnienia falowego OptiPlex

Pasywne systemy zwielokrotnienia transmisji OptiPlex (zestawy zwielokrotnienia falowego), to szereg pasywnych elementów transmisyjnych umożliwiających budowę nowoczesnych sieci optycznych. W zależności od liczby użytkowników końcowych, wymaganej liczby kanałów optycznych czy wykorzystywanych długości fal dostępne są różnorodne elementy – wykorzystywane dla tworzenia niezawodnej i wydajnej infrastruktury optycznej. W obrębie zestawów zwielokrotnienia falowego dostępne są między innymi cyrkulatory, sprzęgacze WDM, sprzęgacze brzegowe EWDM, multipleksery i demultipleksery CWDM i DWDM, moduły add/drop oraz kombinacje powyższych elementów.

Elementy systemu OptiPlex pozwalają zoptymalizować wykorzystanie włókien światłowodowych. Dzięki tym elementom możliwe jest zredukowanie liczby wymaganych włókien w stopniu: dwukrotnym (cyrkulatory, sprzęczacze WDM), czterokrotnym (cyrkulatory falowe, szczególne przypadki multiplekserów i demultiplekserów CWDM i DWDM) czy wielokrotnym (multipleksery i demultipleksery CWDM i DWDM).

Wśród elementów systemu OptiPlex znajdują się zarówno produkty pracujące na jednej długości fali (cyrkulatory) jak i wielu długościach fali (pozostałe). Z racji czysto pasywnej zasady działania nie wymagają zasilania, co przekłada się bezpośrednio na prostotę utrzymania oraz eksploatacji sieci optycznej.

Wróć do mapy systemów

Wszystkie produkty w systemie