Systemy dla sieci FTTH – xPON i Active Ethernet

Platforma dostępowa Calix E7 to kompleksowe rozwiązanie umożliwiające świadczenie usług w oparciu o technikę Point-to-Multipoint GPON (Gigabit Passive Optical Network) oraz Point-to-Point Active Ethernet. Urządzenia obu technik mogą być stosowane w ramach jednej półki, co pozwala na elastyczne projektowanie sieci i jest efektywne kosztowo. Zintegrowany system zarządzania Calix CMS pozwala na wygodne zarządzanie całą siecią z poziomu jednego systemu.

Podstawą systemu są półki na karty transmisyjne montowane w standardowej szafie 19’’. W ramach rodziny E7 mamy do wyboru półkę typu pizza box, która mieści dwie karty transmisyjne oraz półkę mieszczące duża ilość kart, zapewniające duża gęstość, do 20 kart dla półki E7-20. Wszystkie urządzenia są zasilane przez prąd stały o napięciu -48V. Karty transmisyjne posiadają interfejsy abonenckie 2,5/1,2 Gbit/s GPON (ITU-T G.984) w wypadku kart GPON (GPON-4 oraz GPON-4x) oraz Gigabit Point-to-Point dla kart Active Ethernet (GE-24 oraz GE-24x). Ilość abonentów obsługiwanych przez kompletnie wyposażoną półkę wynosi od 48 użytkowników dla półki E7-2 z dwoma kartami GE-24 w standardzie Active Ethernet do 5120 abonentów w pełni wyposażonej półce E7-20 (standard GPON, podział 1×64).Niezależnie od platformy interfejsy uplink umożliwiają połączenia od Gigabit Ethernet po 10 Gigabit Ethernet (w standardzie SFP+ oraz XFP).

Urządzenia abonenckie obu standardów w zależności od modelu są wyposażone w miedziane porty RJ-45 (od jednego do czterech), bramkę VoIP obsługująca do dwóch analogowych telefonów (porty RJ-11), a także złącze RF umożliwiające przesyłanie analogowej telewizji do abonenta. W ramach techniki Active Ethernet mamy możliwość stosowania urządzeń CPE holenderskiej firmy Genexis. Wszystkie końcówki abonenckie firmy Genexis posiadają zintegrowaną z urządzeniem kasetkę spawu, eliminująca konieczność stosowania gniazdka abonenckiego.

Wróć do mapy systemów

Wszystkie produkty w systemie