FCA to nie tylko rozwiązania pasywne!

6 kwietnia 2021
#FCAteam

Od ponad 25 lat działamy na polskim rynku telekomunikacyjnym. Nie wszyscy nasi klienci jednak wiedzą, że zajmujemy się nie tylko produkcją i dostarczaniem elementów pasywnych. Z dużymi sukcesami działamy również w ramach usług i rozwiązań aktywnych.

 

Z kim współpracujemy i co możemy zaoferować?

 

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi elementami naszego portfolio.

 

Od ponad 10 lat aktywnie współpracujemy z firmą Infinera (dawniej Transmode) w zakresie rozwiązań zwielokrotnienia falowego DWDM oraz IP/MPLS. Dysponując certyfikowanym zespołem inżynierów, oferujemy usługi z zakresu planowania, wdrożenia oraz utrzymania sieci.

Nasze długoletnie partnerstwo zaowocowało wdrożeniem około 1000 węzłów DWDM na terenie kraju pracujących w sieci czołowych operatorów telekomunikacyjnych.

 

W zakresie wspomnianych już rozwiązań IP/MPLS oferujemy swoje usługi bazując również na portfolio firmy Nokia, co potwierdzaliśmy uzyskaniem ceryfikatu: „Advanced Nokia Partner” oraz dotychczasowymi wdrożeniami.

Nokia to przede wszystkim dostawca wysokowydajnych routerów MPLS, ale również rozwiązań świetnie wpisujących się w potrzeby rynku energetycznego.

 

Najnowsze trendy skłoniły nas do poszerzenia spektrum naszej działalności na obszary szeroko rozumianego bezpieczeństwa opartego w dużej mierze na partnerstwie z firmą Forcepoint.

Oferujemy wdrożenie oraz wsparcie dla produktów dostarczających wysokiej jakości usługi ochrony sieci, kontroli i filtrowanie treści, zapobieganiu wycieków bazujące zarówno na fizycznych urządzeniach jak i rozwiązaniach opartych na systemach Cloud. Forcepoint to również dostawca rozwiązania pozwalającego na budowanie elastycznych, programowalnych sieci WAN, tj. SD-WAN, zintegrowanych z funkcjami bezpieczeństwa.

 

W tym roku rozpoczęliśmy także współpracę z firmą Ruijie Networks oferującą nowoczesny systemem pomiaru temperatury ciała opartym o sztuczną inteligencję. Rozwiązanie gwarantujące szybki i precyzyjny pomiar za pomocą kamer termowizyjnych, które gwarantują zachowanie bezpiecznej odległości od badanych.

 

Nasza współpraca nie zakończy się jednak na tym jednym produkcie. W najbliższej przyszłości planujemy poszerzyć zakres również o inne rozwiązania z zakresu DC.

 

 

Fryderyk Kalamon
Kierownik Działu Systemów Aktywnych

f.kalamon@fca.com.pl

698 699 776

LINKEDIN

Bio:

Z szeroko pojętą branżą telekomunikacyjną jest związany od 2001 roku. Swoją pracę rozpoczął jako administrator IT. W swoim życiu zawodowym miał okazję uczestniczyć w projektach związanych z planowaniem i wdrażaniem dużych sieci klasy operatorskiej. W FCA pełni rolę Business Development Manager w zakresie IP/MPLS, xWDM, Carrier Ethernet, Security, SDH/PDH oraz SD-WAN

Zadaj nam pytanie!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej wyślij do nas wiadomość!