Case Study

W jaki sposób doprowadzić do obiektu DC dodatkowe włókna światłowodowe i zapewnić dalszą możliwość zwiększania ilości włókien, gdy nie ma możliwości rozbudowy kanalizacji teletechnicznej lub jest ona bardzo kosztowna?
.

Diagnoza problemu: kończące się miejsce w kanalizacji teletechnicznej, brak możliwości rozbudowy jej. Konieczność doprowadzenia dodatkowych włókien do lokalizacji.

Rozwiązanie: wprowadzenie do kanalizacji kabla typu SWR Ribbon 432J o średnicy przypominającej kable światłowodowy 96J (przy zbliżonych parametrach maksymalnej wytrzymałości na rozciąganie).

Struktura Ribbon


O kablach ribbonowych mówi się od lat. Do tej pory jednak ich wykorzystanie było mocno utrudnione ze względu na konstrukcję (wypełnienie żelowe), a także brak odpowiedniego sprzętu. Współczesna wiedza technologiczna pozwoliła jednak stworzyć kabel ribbonowy wraz z osprzętem, który jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania właścicieli infrastruktury telekomunikacyjnej, a przy tym pozwala na łatwą i szybką instalację i naprawę.
Co innowacyjnego pojawiło się w kablu typu ribbon SWR?
Sucha konstrukcja kabla- brak żelowego wypełnienia w nośnikach włókien. Pozwala to znacząco skrócić czas przygotowania kabla, a dzięki zastosowaniu specjalnej warstwy zabezpieczającej przed wnikaniem wody włókna są odpowiednio chronione; 

Konstrukcja wielowłóknowa, w taśmach po 12J. Samo zastosowanie taśm jest typowe dla kabli ribbonowych, jednak to wykorzystanie sposobu Spider Web Ribbon jest nowością na rynku;

Dodatkowo stworzona została spawarka światłowodowa, która pozwala na jednoczesne spawanie 12 włókien.

Zastosowanie kabla typu ribbon SWR pozwala na redukcję czasu przygotowania kabla nawet o 70% (w stosunku do kabla w luźnej tubie)!
Przy porównaniu kabla z 432 włóknami całkowity czas przygotowania i spawania może zostać zminimalizowany z około 40 do nawet 8 godzin!

Informacja prasowa:
https://my.netia.pl/aktualnosci-i-opinie/475831/swiatlowodowych-wlokien-ci-u-nas-nie-dostatek

Data Center


W przypadku pytań odnośnie oferty rozwiązań dedykowanych dla Data Center, prosimy o kontakt:

Krzysztof Karczewski Krzysztof Karczewski

Manager Linii Biznesowej
karczewski@fca.com.pl