#ekoFCA

Małymi krokami do wielkich zmian

#ekoFCA

W FCA  nieprzerwanie będziemy skupiać się na ochronie naszego klimatu. Swoją postawą chcemy motywować i edukować. Pragniemy, by w ślad za nami podążali inni, by świadomy wybór towarzyszył każdemu – codziennie. Droga, choć długa i wymagająca niejednokrotnie ogromnych zmian jest dla nas pozytywnym wyzwaniem, w którym siłą napędową jest wizja niesienia pomocy przyszłym pokoleniom. Pamiętajmy – każda dziesiąta stopnia ma znaczenie.

Filary naszych eko działań

Wdrażamy dobre praktyki na rzecz środowiska wśród pracowników
Rozwijamy swoją działalność z szacunkiem do środowiska
Chcemy inspirować do zmian wszystkich naszych Klientów i Partnerów
Jak to robimy?

Wprowadziliśmy już szereg aktywności zmierzających do ochrony naszej planety. W najbliższej przyszłości planujemy rozszerzyć naszą ekodziałalność o kolejne akcje.

ISO 14001 i ekopudełka

Świadomi zbliżającego się zagrożenia klimatycznego uruchomiliśmy projekt #ekoFCA.

Posiadamy już certyfikat ISO 14001, który potwierdza, iż nasza działalność opiera się na konsekwentnym zmierzaniu do maksymalnego ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko.

Postanowiliśmy, iż jako producent, kolejną oczywistą dla nas decyzją będzie zmiana opakowań. Proces ten, został już zakończony, a w najbliższych dniach pierwsze produkty w pudełkach przyjaznych środowisku wyjadą z naszych magazynów do Klientów. Owa transformacja, ze względu na ponad dwudziestoletnią obecność na rynku, jest dla nas kluczowa - a to tylko początek zmian.

Inicjatywy na rzecz ochrony klimatu

Nasze działania nie ograniczają się wyłącznie do naszej firmy. Pragniemy jeszcze mocniej angażować się w ochronę środowiska wpierając wybrane organizacje pozarządowe lub fundacje. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do większej świadomości i zaangażowania u innych.
Poznaj Fundację Pszczoła

Promowanie ekologicznych postaw

Stawiamy na zwiększanie odpowiedzialności wobec środowiska naturalnego. W związku z tym, kolejnym krokiem jest wprowadzenie dobrych praktyk wśród naszych pracowników. To, co już do tej pory udało nam się zaimplementować, to segregacja śmieci, podpisy elektroniczne i minimalizacja ilości wydruków (elektroniczny obieg dokumentów). Dodatkowo, w firmie prowadzone są zbiórki zakrętek oraz baterii.  W planach jest rozwój ekologicznej świadomości między innymi poprzez wewnętrzny program edukacyjny.

Przestrzeń przyjazna środowisku

EKOzmiany to także EKObiuro. Planujemy wprowadzić zmiany w naszej przestrzeni biurowej tak, aby była jeszcze bardziej przyjazna środowisku. Za główny cel naszej akcji stawiamy sobie promowanie postaw ekologicznych i pokazywanie, że nawet małe modyfikacje mogą prowadzić do wielkich zmian.