Urządzenia Ruijie napędzają rozwój miast i gmin w projekcie Urban-Xenet

30 maja 2022
#FCAteam
O projekcie 

Urban-Xenet to projekt hiszpańskiego operatora telekomunikacyjnego Xenet, który od dłuższego czasu pracował nad wdrożeniem infrastruktury Wi-Fi 6 w nadmorskiej gminie Cullera, w prowincji Walencja. Projekt ten obejmował umożliwienie mieszkańcom i gościom korzystanie z wysokiej jakości zasięgu na całym obszarze w sposób bezpieczny, niezawodny i ekonomiczny. A to z kolei, stanowiło by krok w kierunku inteligentnej transformacji tego miasta. Xenet poszukiwał technologii, która sprosta oczekiwaniom projektu i umożliwi jego wdrożenie, rozwój i zarządzanie.  

 

O problemie, czyli jak stworzyć niezawodną sieć Wi-Fi  w trudnych warunkach? 

Niezawodne, bezpieczne i szybkie połączenie Wi-Fi staje się podstawową potrzebą mieszkańców miast i gmin, szczególnie tych, w których natężenie ruchu – również turystycznego – jest bardzo wysokie. Hotele, pensjonaty, restauracje i inne miejsca odwiedzane przez gości, chcą zapewnić najwyższej jakości sieć bezprzewodową i umożliwić odwiedzającym dzielenie się niezwykłymi chwilami ze swoimi bliskimi. Jednak wdrożenie niezawodnej infrastruktury telekomunikacyjnej w nadmorskiej miejscowości staje się szczególnym wyzwaniem. Ma to związek z panującymi w niej, specyficznymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak wysoka temperatura i wilgotność. Dlatego też, dla firmy Xenet, najbardziej skomplikowaną częścią wdrażania projektu Urbana Xenet było znalezienie odpowiedniej technologii, która pozwoliłaby na jego realizację. Po wielu próbach trafili na sprzęt, który sprostał wymaganiom tak specyficznej sieci: trafiły do niej zewnętrzne punkty dostępowe oraz kontrolery marki Ruijie. 

 

O rozwiązaniu, czyli czym wyróżniają się produkty marki Ruijie Networks? 

Zewnętrzne punkty dostępowe (access point) RG-AP680 (CD) posiadają obudowę o klasie szczelności IP68, gwarantującą wytrzymałość i wydajność w środowisku, w którym występują wysokie temperatury, zasolenie i wilgotność spowodowane działaniem morza. W Urban-Xenet zainstalowano do tej pory 150 punktów dostępu, a rozwiązanie to, wciąż jest rozbudowywane.  

Kontrolery Wireless 6008, pozwalają na szybkie i skuteczne zarządzanie wszelkimi potencjalnymi awariami i zdarzeniami technicznymi. W sieci zainstalowany został kontroler dla 160 punktów dostępowych, który będzie rozbudowywany w miarę rozwoju rozwiązania. 

 

Korzyści dla Klienta wynikające z wdrożenia 
 • najwyższa jakość połączenia, dzięki czemu nie ma znaczenia jakiego rodzaju treści ogląda lub szuka, ponieważ odtwarzane są one doskonale zarówno w rozdzielczości 4K, jak i HD,
 • ponad 15 000 jednoczesnych połączeń z maksymalną jakością wszystkich dostępnych usług,
 • funkcja równoważenia obciążenia, która jest kontrolowana przez system AC, dzięki czemu ryzyko wystąpienia awarii zmniejszone jest do zera. 

Urban-Xenet we współpracy z Landatel Communications (hiszpańskim – wyłącznym dystrybutorem produktów marki Ruijie Networks) odniósł sukces, implementując wysokowydajną infrastrukturę Wi-Fi 6 w nadmorskiej gminie Cullera. Hiszpański operator telekomunikacyjny zdecydował się na kontynuowanie rozbudowy i udoskonalanie tego rozwiązania również w innych lokalizacjach.

 

Produkty Ruijie w portfolio marki FCA 

Jesteśmy jedynym – wyłącznym dystrybutorem rozwiązań marki Ruijie Networks w Polsce. W naszej ofercie znajdują się takie produkty do budowy sieci Wi-Fi i LAN tego producenta jak: access pointy (punkty dostępu) oraz switche PoE (przełączniki). Rozwiązania te cechuje prostota i elastyczność ważna z punktu widzenia małych i średnich przedsiębiorstw oraz funkcjonalnością i wysoką wydajnością umożliwiająca skalowanie do wdrożeń sieciowych w dużych przedsiębiorstwach. Wszystkie produkty są zgodne z najnowszą generacją sieci bezprzewodowej: WiFi 6.  

Ruijie Networks jest jednym z wiodących dostawców rozwiązań sieciowych na świecie. Projektuje innowacyjne rozwiązania, prowadzi badania i samodzielnie opracowuje 8 linii produktów, w tym routery i przełączniki dla sieci wifi i cloud. Marka ta została wyróżniona w Gartner 2020 Magic Quadrant dla infrastruktury dostępu do przewodowych i bezprzewodowych sieci LAN.

 

#TechnologyTips 
 • RG-AP680(CD) przyjmuje konstrukcję obudowy o stopniu ochrony IP68, która jest odpowiednia do stosowania w ekstremalnych środowiskach wewnętrznych i zewnętrznych. Może wytrzymać ekstremalne warunki pogodowe i inne warunki środowiskowe, co znacznie zmniejsza trudność instalacji i konserwacji.
 • RG-AP680(CD) zapewnia równoczesne dwuzakresowe połączenie z szybkością dostępu do 2,4 Gb/s, oferuje 4 strumienie przestrzenne i wbudowaną antenę kierunkową. Zapewnia bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej, kontrolę RF, dostęp mobilny, QoS, bezproblemowy roaming i inne ważne czynniki. 
 • W obliczu pojawiających się wyzwań związanych z wydajnością zarządzania i bezpieczeństwem sieci bezprzewodowej, wszystkie korporacyjne punkty dostępowe Ruijie obsługują tryb zarządzania hybrydowego.

 

Budujesz lub modernizujesz sieć WiFi?

Chcesz dowiedzieć się więcej o produktach marki Ruijie w ofercie FCA?

Skontaktuj się z nami!

  Leszek Kupczyk
  Product Manager

  l.kupczyk@fca.com.pl

  +48 690 432 133

  LINKEDIN

  Bio:

  Wśród produktów, których opiekunem jest Leszek można wymienić moduły optyczne, a także rozwiązania dedykowane do sieci lokalnych czy miejskich. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach branżowych.