Czerwiec rozpoczęliśmy udziałem w jednych z największych wydarzeń branży szerokopasmowej, kablowej i satelitarnej- targach ANGA COM. Jak co roku niemiecka Kolonia zamieniła się na kilka dni w stolicę technologii i przyciągnęła do siebie tysiące osób związanych z branżą . Według informacji podanej przez organizatorów w tegorocznej edycji targów wzięło udział ponad 20 000 uczestników, którzy odwiedzili ponad 500 wystawców reprezentujących 35 krajów.

To wydarzenie, tak jak i wiele innych w tym roku skupiło się na najważniejszym nadchodzącym trendzie- technologii 5G, a co za tym idzie także internecie rzeczy, smart city, a także zwiększeniu nacisku na bezpieczeństwo sieci. Udział w panelach dyskusyjnych potwierdził także, że to bardzo mocny trend, który rozwijany będzie przez wiele najbliższych lat i który już teraz stał się gorącym tematem na całym świecie. Dyskusje na ten temat prowadzone zarówno przez operatorów telekomunikacyjnych jak i przez przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, gminy, a także operatorów sieci miejskich.

ANGA COM to miejsce międzynarodowych spotkań branży medialnej i telekomunikacyjnej. To wręcz platforma do wymiany informacji na temat zarówno trendów rynkowych i przyszłości branży, ale także regulacji prawnych czy też działań konkurencyjnych. Wśród uczestników i wystawców można spotkać operatorów sieci, dostawców sprzętu/ usług, a także władze samorządowe i instytucje branży telekomunikacyjnej. Wydarzenie to jest w naszym kalendarzu branżowym do wielu lat i regularnie jesteśmy jego uczestnikami. Byliśmy w tym roku, pojedziemy także w przyszłym. Do zobaczenia na Anga Com!