17 maja obchodzimy Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego! 

 

To szczególny dzień, związany z rozwojem technologii informatycznych i Internetu.
Z tej okazji, rozpoczynamy cykl cotygodniowych postów, w których nasi Eksperci przedstawią wiodące trendy w świecie telekomunikacji. A jaki jest pierwszy z nich?

 

Stały wzrost zapotrzebowania na Data Center
Firmy generują coraz więcej danych, a pandemia tylko przyspieszyła digitalizację w wielu przedsiębiorstwach. Zapotrzebowanie na usługi centrów danych jest rekordowo wysokie.
Przedsiębiorstwo analityczno-badawcze specjalizujące się w zagadnieniach technologii Gartner przewiduje, że globalne wydatki na usługi centrów danych wzrosną o 11,4 % w 2022 r, do 226 mld dol. Jakie główne wnioski płyną z tej prognozy?
✅ Operatorzy telekomunikacyjni będą wprowadzali nowe usługi.
✅ Będą powstawały nowe centra danych typu Hyperscale ale również mniejsze decydujące o rozwoju sieci 5G.
✅ Wzrost zaufania do technologii chmurowych, ze względu na gwarancję bezpieczeństwa i szybkiej dostępności danych.

 

Chcesz wiedzieć więcej na temat rozwiązań FCA dla Data Center? Zapraszamy do przeczytania wywiadu z naszym Managerem Linii Biznesowej Krzysztof Karczewski pt. „Nowa linia produktowa odpowiedzią na potrzeby Data Center”: https://www.fca.com.pl/baza-wiedzy-wpis/nowa-linia-produktowa-odpowiedzia-na-potrzeby-data-center/

Krzysztof Karczewski
Business Line Manager

k.karczewski@fca.com.pl

698 699 721

LINKEDIN

Bio:

W branży pracuje od 20 lat, co sprawia, że na temat światłowodów wie niemal wszystko. Jego droga kariery w FCA zaprowadziła go na miejsce Business Line Managera z zakresu oferty produktów pasywnych. Chętnie dzieli się swoją merytoryczną wiedzą, prowadząc zainteresowanych przez meandry rozwiązań światłowodowych.