SD-WAN – nowoczesna sieć teleinformatyczna.

 

Przedstawiamy trzeci trend telekomunikacyjny, wskazany przez naszych ekspertów.

SD-WAN (Software-defined Wide Area Network) to architektura sieci WAN, która umożliwia wykorzystanie istniejących już usług transportowych tj. MPLS, LTE, Internet symetryczny lub asymetryczny w celu połączenia użytkowników oraz korzystania z aplikacji chmurowych.

 

Jakie są najważniejsze zalety SD-WAN?
✅Wysoki stopień bezpieczeństwa dzięki szyfrowaniu transmisji oraz oparciu infrastruktury o urządzenia typu NGFW.
✅ Elastyczność dzięki optymalizacji wykorzystania zasobów sieciowych oraz możliwości tworzenia sieci hybrydowych.
✅ Niezawodność dzięki priorytetyzacji aplikacji krytycznych oraz użyciu łącz zapasowych.
✅ Prostota zarządzania dzięki zastosowaniu scentralizowanego kontrolera.
✅ Łatwa integracja z istniejącą infrastrukturą firmową bez konieczności zastępowania istniejących już rozwiązań sieciowych. 

 

SD-WAN to idealne rozwiązanie dla firm, które posiadają rozproszoną infrastrukturę. Należą do nich firmy wielooddziałowe lub lokujące dane w data center a także w chmurze.

 

Partnerem FCA w zakresie technologii SD-WAN jest firma Forcepoint– amerykański dostawca rozwiązań mających na celu ochronę danych krytycznych klientów. Zapraszamy do zapoznania z produktami na stronie: https://lnkd.in/eFcJNt2C

 

Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej , zapraszamy do kontaktu z naszym Menagerem Produktów Łukaszem Leszkiewicz oraz Kierownika Działu Systemów Aktywnych Fryderyk Kalamon.

Łukasz Leszkiewicz
Product Manager
Bio:

Bezpieczeństwo sieci to największa pasja zawodowa Łukasza. Specjalizuje się on zarówno w rozwiązaniach z zakresu SD-WAN, jak również NGFW czy też w sieciach rozległych. Swoje doświadczenie od lat gromadzi w strukturach firmy FCA i z powodzeniem rozwija ofertę produktową, której jest opiekunem.

Fryderyk Kalamon
Kierownik Działu Systemów Aktywnych

f.kalamon@fca.com.pl

698 699 776

LINKEDIN

Bio:

Z szeroko pojętą branżą telekomunikacyjną jest związany od 2001 roku. Swoją pracę rozpoczął jako administrator IT. W swoim życiu zawodowym miał okazję uczestniczyć w projektach związanych z planowaniem i wdrażaniem dużych sieci klasy operatorskiej. W FCA pełni rolę Business Development Manager w zakresie IP/MPLS, xWDM, Carrier Ethernet, Security, SDH/PDH oraz SD-WAN