Jesteś pewien, że dobrze wykorzystałeś przestrzeń użytkową swojej szafy?

10 czerwca 2021
#FCAteam

Wynajem powierzchni zarówno w centrach danych jak i w węzłach centralnych jest coraz droższy. Według danych z raportu „Rynek Centrów Danych w Polsce. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2020-2025.” przygotowanego przez PMR Expert, miesięczne koszty kolokacji 1U u wybranych dostawców waha się w przedziale od 49 do aż 150 zł.

 

Biorąc pod uwagę zwiększające się zapotrzebowanie na powierzchnię oraz malejącą ilość wolnych przestrzeni można prognozować, że kwoty te będą nadal rosły.

Najprostszym rozwiązaniem minimalizującym koszty jest zagęszczenie ilości połączeń w każdym U. Należy jednak pamiętać, aby zastosowane rozwiązania pozwalały na łatwy dostęp i nie utrudniały identyfikacji pól. Inną możliwością jest wykorzystanie zminimalizowanych złącz.

 

Jakie wady i zalety ma każda z tych opcji? Jakie rozwiązania sa obecnie dostępne na rynku?

 

Na te i wiele innych pytań dotyczących optymalnego wykorzystania przedstrzeni uzytkowej w szafie odpowiadamy w webinarze!

Zachęcamy do obejrzenia.

Krzysztof Karczewski
Business Line Manager

k.karczewski@fca.com.pl

698 699 721

LINKEDIN

Bio:

W branży pracuje od 20 lat, co sprawia, że na temat światłowodów wie niemal wszystko. Jego droga kariery w FCA zaprowadziła go na miejsce Business Line Managera z zakresu oferty produktów pasywnych. Chętnie dzieli się swoją merytoryczną wiedzą, prowadząc zainteresowanych przez meandry rozwiązań światłowodowych.

Zadaj nam pytanie!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej wyślij do nas wiadomość!