Nowe usługi z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury

19 maja 2021
#FCAteam

Diagnoza problemu:

Plan rozwoju usług, ze względu na stosunkowo krótki okres realizacji zadania oraz problemy z pozyskaniem zezwoleń na budowę infrastruktury.

 
 

Ustalony cel:

 

Dyrektor techniczny jednego z integratorów działających na terenie województwa podlaskiego, który musiał dostarczyć do lokalnej jednostki samorządu terytorialnego usługę dostępu do internetu w ramach projektu przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu (POIG 8.3).

 
 

Rozwiązanie zaproponowane przez ekspertów FCA:

 

Możliwość rozbudowania infrastruktury stosunkowo niedużym kosztem, tak aby sieć mogła dotrzeć do jak największej ilości nowych klientów, świadcząc usługi klasy operatorskiej.

 
 

Osiągnięte efekty:

 

Wspólnie z Klientem wypracowaliśmy rozwiązanie oparte na terminalach ONT montowanych na zewnątrz, które pozwoliły dostarczyć usługi transmisji danych, głosowe i telewizji dla wykluczonych cyfrowo, a ponadto umożliwiły operatorowi energetycznemu odczytywanie liczników z dowolnego miejsca w kraju oraz połączenie punktów w lokalizacjach zewnętrznych (np. kamery IP na stacjach energetycznych). W tym celu skorzystano z infrastruktury światłowodowej operatora energetycznego. Terminal umożliwił szybkie podłączanie klientów biznesowych będących w zasięgu sieci.

 

Fryderyk Kalamon
Kierownik Działu Systemów Aktywnych

f.kalamon@fca.com.pl

698 699 776

LINKEDIN

Bio:

Z szeroko pojętą branżą telekomunikacyjną jest związany od 2001 roku. Swoją pracę rozpoczął jako administrator IT. W swoim życiu zawodowym miał okazję uczestniczyć w projektach związanych z planowaniem i wdrażaniem dużych sieci klasy operatorskiej. W FCA pełni rolę Business Development Manager w zakresie IP/MPLS, xWDM, Carrier Ethernet, Security, SDH/PDH oraz SD-WAN

Zadaj nam pytanie!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej wyślij do nas wiadomość!