System SkyWrap zwiększy przepustowość Twojej sieci napowietrznej

19 kwietnia 2022
#FCAteam

System SkyWrap jest wytrzymałym i całkowicie bezpiecznym systemem dogęszczania sieci przy użyciu istniejącej infrastruktury energetycznej, produkowanym przez firmę AFL od 1982 roku. Dogęszczenie włókien na danych odcinkach sieci odbywa się za pomocą dedykowanego sprzętu oraz przez wykwalifikowanych instalatorów. 

 

Systemy dogęszczania sieci – porównanie rozwiązań 

Systemy nawijania i podwieszania dzielimy na nawijane (Wrap), dowieszone (Lash) i systemy spinane (Clip) w zależności od sposobu montowania dodatkowych kabli światłowodowych. Systemy Lash i Clip, w odróżnieniu od systemu Wrap, były projektowane i realizowane w oparciu o założenie tymczasowego zwiększenia dostępnych włókien światłowodowych po to, aby wymienić je na system domyślny po upływie 2-3 lat. 

 

 

Odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne i deklaracja 30 letniej żywotności gwarantuje duże ograniczenie kosztów spowodowanych naprawami sieci. System jest bezpieczny i możliwy do zainstalowania na wszystkich sieciach do 300kW. Nawijanie kabla światłowodowego na istniejącej infrastrukturze napowietrznej odbywa się pod kontrolowanym naprężeniem z użyciem specjalistycznego sprzętu. Bez spawania możliwe jest zainstalowanie kabla do 4 km.  Kable posiadają od 6-92 mm średnicy oraz są lekkie – nie obciążają sieci macierzystej. Aktualnie w naszej ofercie znajdują się 4 rodzaje kabli nawijanych techniką systemu SkyWrap, zawierających do 144 włókien światłowodowych. Dzięki technice mocowania tylko w dwóch miejscach (na początku i końcu) kabel może swobodnie pracować w zależności od aktualnych warunków atmosferycznych.  

 

Wdrożenie systemu SkyWrap rozpoczyna się od wizji lokalnej, na której nasi technicy uzyskują parametry, a następnie przeprowadzane są niezbędne dla doboru kabla obliczenia. Dostarczamy Państwu dedykowany kabel wraz z wykwalifikowanym inżynierem i sprzętem. 

 

 

Dlaczego wybrać właśnie SkyWrap? 

System SkyWrap nie służy do masowego użytkowania. Generuje mniejsze obciążenie, co sprawdza się w trudnych warunkach atmosferycznych (szczególnie zimą). Koszty związane z instalacją nowego kabla technologią SkyWrap są dużo niższe niż wymiana istniejącej podbudowy słupowej na nową lub wymiana sprawnych kabli OPGW. Wykorzystując ten system znacznie zwiększa się przepustowość sieci. Wyjątkowość sposobu montażu systemu SkyWrap sprawdza się nawet w trudnym terenie (np. góry) poprzez możliwość łączności radiowej z urządzeniem.  

 

Jak wygląda montaż w trudnym terenie? W 2012 roku systemu SkyWrap został zainstalowany w Peru na górskim odcinku. Zobacz, jak przebiegał proces instalacji! 

 

Dlaczego FCA?  

FCA jest jedynym w Polsce dystrybutorem produktów AFL. Zapewniamy wsparcie eksperckie i pomoc na każdym etapie wdrażania systemu. Od przeprowadzenia wizji lokalnej, projektu, dokonania obliczeń, dostarczenia produktów oraz urządzeń wraz z wykwalifikowanym inżynierem. 

 

Więcej informacji o SkyWrap

Artur Magdalenko
Presales

a.magdalenko@fca.com.pl

501 976 066

LINKEDIN

Bio:

Ekspert w dziedzinie infrastruktury pasywnej, który swoje doświadczenie zawodowe opiera zarówno na teoretycznej wiedzy wyniesionej ze studiów, jak i na praktycznych doświadczeniach zebranych podczas koordynowania prac w projektach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Masz pytanie o SkyWrap?

Skontaktuj się z nami!