Współpraca FCA z sektorem publicznym

18 stycznia 2022
#FCAteam

W FCA działamy wielowymiarowo. Jako integrator i dystrybutor technologii światłowodowej zapewniamy kompleksową usługę od początku do końca. Dzięki wiedzy i specjalistycznych kompetencjach posiadanych przez naszych ekspertów, od lat współpracujemy z podmiotami publicznymi w sektorze bezpieczeństwa narodowego. 


Jak to się zaczęło? 

Od jakości i konkurencyjnych cen. Co roku pojawia się wiele przetargów, na które jako firma, jesteśmy w stanie odpowiedzieć. FCA posiada bardzo bogate portfolio produktowe, które odpowiada na potrzeby podmiotów publicznych.  Nasze produkty są odpowiednie dla działań cyberbezpieczeństwa i rozwoju sieci. Od trzech lat współpracujemy z ośrodkami zajmującymi się bezpieczeństwem narodowym. Ostatnia współpraca została podjęta w listopadzie 2021 roku dla Województwa Małopolskiego, a w trakcie trzyletniej współpracy zaopatrywaliśmy już oddziały w całym kraju. 

Anna Tomczyk  
Kierownik Zespołu Ofertowania i Przetargów 

Na czym polega współpraca? 

Przede wszystkim na dostarczeniu produktów niezbędnych do utrzymania sieci światłowodowej i jej codziennej eksploatacji. Każdy obszar wykazuje zróżnicowane zapotrzebowanie sprzętowe. Najczęściej na zamówienia składają się nasze flagowe produkty: pigitale, patchordy i adaptery, które po przeprowadzeniu licznych badań i testów zostały dostosowane do wysokich wymogów i specjalistycznych potrzeb klienta. Jednakże, to nie wszystko – dobrym przykładem dostarczanych produktów są laserowe mierniki dobierane i sprowadzane specjalnie dla klienta od naszych partnerów.  

Michał Szot 
Starszy Manager Produktu 

Jakim klientem są ośrodki cyberbezpieczeństwa?

  

Bardzo wymagającym! Ale to dobrze – lubimy, kiedy klient stawia przed nami wyzwania, którym jesteśmy w stanie sprostać. Poza tym, zawsze doradzamy, każdemu klientowi. Nasza wiedza jest niezbędna przy tego typu transakcjach. Przy każdym przetargu nasi eksperci są w stałym kontakcie z klientem zwracając uwagę na nieścisłości w zamówieniu i proponując lepsze rozwiązania jego problemu. Wieloletnia współpraca pokazuje zaufanie płynące z obu stron. Rozumiemy oczekiwania i potrzeby naszych klientów. Potwierdzając tym samym swoją rzetelność jako dostawcy i producenta. W trzyletniej współpracy nigdy nie zdarzyło się, by cokolwiek było źle poprowadzone czy dostarczone. Każdy otrzymany od nas produkt jest wysokiej jakości, co jest cenione przez klienta.  

Gabriela Figarska 
Regionalny Kierownik Sprzedaży 

 

Jak nasza współpraca wpływa na funkcjonowanie sektora bezpieczeństwa? 

Proponujemy naszym klientom najlepsze rozwiązania odpowiadające na aktualne potrzeby rynku. Często produkty, które u nas zamawiają są podstawowymi narzędziami niezbędnymi do funkcjonowania sieci. Przełącznice, tłumiki czy mufy również wchodziły w zakres zamówień, jednak rzadziej niż podstawowe produkty. To nie jest tak, że zawsze przetargi mają na celu sprowadzenie produktów potrzebnych do rozbudowy. Użytkowanie sieci telekomunikacyjnej wymaga higieny, która opiera się na wymianie jej poszczególnych części składowych, gdy te zakończą swój żywot w ramach codziennej eksploatacji – tym bardziej w takim zakresie użytkowania jakiego potrzebują ośrodki zajmujące się cyberbezpieczeństwem.  

Michał Szot 
Starszy Manager Produktu 

Czemu akurat FCA? 

Jesteśmy liderem na rynku ICT! Na rynku przetargów, którym się zajmuję NIGDY nie mieliśmy żadnej reklamacji z doboru rozwiązań czy jakości naszych produktów. Myślę, że ważnym wyznacznikiem jest nasz autorski system kontroli jakości, każdego produktu składający się z dwóch równie istotnych etapów weryfikacji. Warto wspomnieć, że oferujemy każdemu klientowi szkolenia w ramach dostawy – dzieląc się kompleksową wiedzą w zakresie użytkowania danych produktów. Nasi eksperci są jedyni w swoim rodzaju, a 25-cio letnie doświadczenie w branży mówi samo za siebie. Ponadto jesteśmy konkurencyjni cenowo, to na pewno duży plus, oraz mamy szybkie terminy realizacji zamówień – nawet tak dużych.  

Anna Tomczyk 
Kierownik Zespołu Ofertowania i Przetargów