Wykorzystanie możliwości technologii IP/MPLS w sieciach telekomunikacyjnych. Rozwiązania produktowe dla sieci operatorskich i miejskich.

19 maja 2021
#FCAteam
Wiele lat temu na wdrożenie technologii MPLS mogli pozwolić sobie tylko najwięksi operatorzy, bo ceny sprzętu stanowiły zaporę nie do pokonania dla dopiero rozwijających się sieci. W dzisiejszych czasach mnogość dostępnych rozwiązań i rozwój technologii spowodowały, że rozwiązanie to stało się bardziej popularne i można je coraz częściej spotkać w sieciach mniejszych operatorów.   Rozbudowa, wzrost ilości klientów w sieci opartej na WLAN może generować problemy.   Czasem nawet mając duże doświadczenie w zarządzaniu taką siecią można popełnić błąd, zwłaszcza gdy w grę wchodzi awaria, a więc dodatkowy stres i często walka z czasem. W takim momencie niezbędne jest przeniesienie ruchu bardzo szybko.   Mały błąd może wiele kosztować.   Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi MPLS, który stosowany jest w sieciach, od których wymaga się bardzo dużej dostępności usług.   Zastosowanie tej technologii pozwoli przede wszystkim podniesienie niezawodności sieci- automatyczne i szybkie przełączanie ruchu na ścieżkę protekcyjną, a także ułatwieni konfigurację usług. W czasie webinaru wyjaśniamy dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie, jak wybrać najlepsze oraz jakie tak naprawdę korzyści przyniesie dla operatora.  
Fryderyk Kalamon
Kierownik Działu Systemów Aktywnych

f.kalamon@fca.com.pl

698 699 776

LINKEDIN

Bio:

Z szeroko pojętą branżą telekomunikacyjną jest związany od 2001 roku. Swoją pracę rozpoczął jako administrator IT. W swoim życiu zawodowym miał okazję uczestniczyć w projektach związanych z planowaniem i wdrażaniem dużych sieci klasy operatorskiej. W FCA pełni rolę Business Development Manager w zakresie IP/MPLS, xWDM, Carrier Ethernet, Security, SDH/PDH oraz SD-WAN

Zadaj nam pytanie!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej wyślij do nas wiadomość!