Złącza SN: Nowość dla rynku Data Center!

27 stycznia 2022
#FCAteam

W ostatnich dniach informowaliśmy o nowym produkcie w portfolio naszego partnera – firmy Huber+Suhner – złączach SN. Jest to informacja istotna zwłaszcza dla rynku Data Center, któremu dedykowany jest ten produkt.  Czym dokładnie są złącza SN? Jakie korzyści przyniesie zastosowanie ich w centrach przetwarzania danych? Co wyróżnia je spośród innych, już dostępnych opcji?
Odpowiedzi na te i inne pytania w poniższym artykule.

 

Dynamiczny rozwój rynku Data Center postawił przed nami wyzwanie, na które dostawcy rozwiązań DC nieustannie starają się odpowiedzieć – ograniczone miejsce vs. rosnące wymagania wydajności i szybkości przesyłu danych. Połączenia optyczne w centach danych klasy korporacyjnej i hiperskalowej pokazują nam, jak ważne są złącza LC duplex i MPO. Stanowią one podstawę znacznej części elementów infrastruktury. Oba te rodzaje złącz można znaleźć w całym wachlarzu rozwiązań – od okablowania strukturalnego, aż po indywidualne połączenia transceiverów.

 

Ale czy możemy więcej?

 

Złącza SN® są nowością na rynku, dzięki innowacyjnej działalności firmy SENKO. SN® są dupleksowym złączem światłowodowym przeznaczonym do optymalizacji Data Center 400G. Zostały zaprojektowane w celu zapewnienia indywidualnego i niezależnego podwójnego łączenia włókien w module optycznym typu quad (QSFP, QSFP-DD, OSFP). W porównaniu do już znanych złącz MPO charakteryzują się wyższą optymalizacją oraz niezawodnością.

 

Co daje nam zastosowanie złącza SN?

 

SN® jest złączem typu push-pull, które pozwala na wysoką gęstość upakowania. Mimo, że SN® pozwala na jej 4-krotne zwiększenie w porównaniu z złączem LC duplex wymagana jakość, wydajność optyczna i mechaniczna mogą być zachowane.

Ich istotną cechą, podobnie jak w złączach CS, jest możliwość zmiany polaryzacji, którą można łatwo wykonać w terenie (w przeciwieństwie do wspomnianych złącz MPO). Jest to niebywały plus dla zastosowań DC, ułatwiający konfigurację czy rozbudowę serwerowni.

 

Czym różnią się od już dostępnego rozwiązania MPO?

– Uproszczona struktura sieci

– Łatwiejsze czyszczenie i konserwacja powierzchni czołowej ferruli

– Stabilna wydajność optyczna

 

Złącza SN® mogą uprościć i zmniejszyć ogólny koszt struktury Data Center. W jaki sposób? Moduły optyczne oparte na tym typie złącz są już podzielone poprzez posiadanie czterech pojedynczych złączy SN® na swoim interfejsie. Nie ma więcej potrzeby dokładania kolejnych złączy.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu!

Michał Szot
Senior Product Manager

m.szot@fca.com.pl

698 699 752

LINKEDIN

Bio:

Ekspert praktyk z blisko 20-letnim doświadczeniem w pracy z produktami światłowodowymi. Odpowiedzialny za wprowadzanie nowych - często autorskich rozwiązań do oferty FCA. W swojej pracy kieruje się sumiennością i dbałością o każdy techniczny szczegół. Chętnie dzieli się swoją wiedzą. Wielokrotny prelegent branżowych konferencji. W FCA opiekuje się m.in.: segmentem connectivity: pigtaile, patchcordy, adaptery.